Żywiec Męskie Granie 2019


Galeria


Scena Główna

SORRY BOYS

SORRY BOYS

Zespół powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje.

Kolejne wydawnictwo SORRY BOYS „Vulcano”, wydane zostało trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Płyta ugruntowała pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

W roku 2016 muzycy zaprezentowali najnowszy album „Roma”, napisany w połowie po polsku i angielsku, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, m.in. Gazety Wyborczej, która napisała: „To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe. lch ostatni album "Roma" to majstersztyk.” Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku - Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów, a singiel „Zwyczajne Cuda” dotarł do pierwszej dziesiątki Listy Przebojów Trójki.

SORRY BOYS intensywnie koncertują grając trasy klubowe i goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grupa pojawiła się także na zagranicznych imprezach. Szczególne uznanie zdobyła podczas jednego z najważniejszych festiwali „The Great Escape” w brytyjskim Brighton. W tym roku SORRY BOYS pojawią się na scenie głównej festiwalu Open’er oraz wezmą udział w koncertach Męskiego Grania.

Bela Komoszyńska:
„Działanie jest zaprzeczeniem stagnacji, rozwój – synonimem życia. Żeby mieć coś nowego, ciekawego do powiedzenia innym, coś się musi przecież wydarzyć w nas samych. Ważne są też bodźce zewnętrzne. Wtedy, gdy zdajemy sobie sprawę, że coś nowego nie zachodzi tylko w naszych głowach, ale jest odczuwalne też przez innych ludzi.” (źródło: uwlonijmuzyke.pl)

Skład zespołu:
Bela Komoszyńska – wokal, instrumenty klawiszowe
Tomasz Dąbrowski – gitara
Piotr Blak – gitara, instrumenty klawiszowe
Maciej Gołyźniak - perkusja

król

król

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą solowych albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz "Przez Sen" (2016), „Przewijanie na podglądzie” (2018) a także ostatniego albumu ,,Nieumiarkowania” (2019). Za płytę ,,Przewijanie na Podglądzie” Król został nagrodzony ,,Mateuszem Trójki”, a także nominowany do wielu nagród, m.in. Fryderyka. Za ostatnią płytę ,,Nieumiarkowania” Król otrzymał Paszport POLITYKI. Jesienią 2019 roku singiel ,,Te smaki i zapachy” utrzymywał się przez 6 tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki. ,,Dziękuję”, czyli szósty solowy album króla ukazał się 9 kwietnia 2021 nakładem wytwórni ART2 Music. Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty króla, przyniósł on także artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyk, a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020. Zespół występuje w składzie: Błażej Król – głos, gitara Iwona Król – głos, instrumenty klawiszowe Thomas Fietz – perkusja Jan Migdal – gitara basowa Monia Muc – saksofon

VOO VOO

VOO VOO

Jedna najbardziej żywotnych i pracowitych marek w historii polskiej muzyki. Nagrywają i koncertują od ponad 30 lat, w ich nagraniach usłyszeć można echa najróżniejszych światów, dziś już klasycznych, ale nade wszystko bardzo osobisty świat Voo Voo. Po spokojnej, klimatycznej płycie „7” Voo Voo w 2019 roku wróciło z nowym albumem „Za niebawem”. Premierowy materiał stawia na żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty. Więcej też tym razem odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w tych pogmatwanych czasach. Gościnnie na płycie wystąpiły Natalia i Paulina Przybysz, razem ze swoją mamą Anną. Pojawił się także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły Ritmo Bloco. Za muzykę i słowa jak zawsze odpowiada Wojciech Waglewski, natomiast miksem i produkcją muzyczną płyty zajął się Piotr EMADE Waglewski. Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest piosenka „Się poruszam 1”. Powstał do niej teledysk z udziałem Nadii Vadori-Gauthier, francuskiej doktor sztuk performatywnych, która od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.

THE DUMPLINGS

THE DUMPLINGS

Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że muzyką duetu tworzonego przez Justynę Święs i Kubę Karasia zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. Zespół zagrał do tej pory setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase’owych, takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, jak i na regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open’er, Colours of Ostrava, Sziget Festival. The Dumplings grali także koncerty w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie. Album „No Bad Days” został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Debiut za 2014 rok. Płyta pojawiła się w wielu rankingach podsumowujących rok 2014 (m. in. 4 miejsce wg Dziennikarzy Gazety Wyborczej i 9 miejsce według Onetu). Kolejna płyta „Sea You Later” dotarła do 8 miejsca na OLiS, uzyskała status Złotej Płyty i została nominowana do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku. „Sea You Later” jest w całości skomponowana, napisana i wyprodukowana przez zespół. W ubiegłym roku The Dumplings powrócili z albumem „RAJ”, trzecią studyjną produkcją duetu. Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. –„RAJ” to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma osiem utworów– podkreślają artyści.

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Zadebiutowała w Opolu, gdzie zaprezentowała swój singiel „Malinowy Chruśniak” i zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar – Opolską Karolinkę. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album „A Kysz”, nad którym pracowała wraz z przyjacielem i producentem Michałem Kushem. Płyta okazała się dużym sukcesem – promujące go single zdobyły szczyty list przebojów, a teledyski osiągnęły wielomilionowe liczby wyświetleń. DARIA ZAWIAŁOW otrzymała również dwie nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach „Fonograficzny debiut roku” oraz „Album roku alternatywa”.

Sokół + Goście

Sokół + Goście

Wojtek Sokół to jeden z najprężniej działających artystów na polskiej scenie rapowej, na której jest aktywny już od 20 lat. Pierwsze formacje, które współtworzył już pod koniec lat dziewięćdziesiątych – TPWC, ZIP Skład i WWO – oraz ich ówczesne produkcje raz na zawsze określiły kanon polskiego hip-hopu. Dla Sokoła nie istnieją zamknięte ramy gatunkowe. Jest eksperymentatorem, który wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego interpretuje z taką samą wrażliwością i celnością co uliczne historie z mrocznych obszarów wielkiego miasta. Raz refleksja i introspekcja, raz wciągająca fabularna narracja – niezależnie od przyjętej formuły, Sokół artystycznie wymyka się jakiejkolwiek oczywistości. Mocny język jego tekstów zawsze miesza się z rozległymi inspiracjami i bogactwem anegdot. W lutym ukazał się jego pierwszy w pełni autorski album zatytułowany „Wojtek Sokół”. Liryczna pomysłowość i nieprzewidywalna narracja Sokoła w połączeniu z różnorodną stylistyką producentów, których artysta zaprosił do współpracy przy płycie to coś, na co warto było czekać tak długo. Premierowy materiał to także pierwszoligowi goście, którzy stanowią przekrój współczesnej muzyki rozrywkowej, alternatywnej oraz przede wszystkim hip-hopowej. Płyta uzyskała status złotej jeszcze w czasie preorderu (bez ujawniania żadnego z utworów), a już niespełna miesiąc po premierze wydawnictwo pokryło się platyną.

ŁĄKI ŁAN

ŁĄKI ŁAN

Słyną z niesamowicie energetycznych występów i nie bez powodu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Twórczość ŁĄKI ŁAN naznaczona jest przede wszystkim tekstami Paprodziada, mówiącymi o zamiłowaniu do natury. Performance Paprodziada i nietuzinkowy sposób prowadzenia koncertów Mega Motyla dopełniają całości tego muzycznego show. Doświadczyli tego fani na największych polskich festiwalach, m.in. Przystanku Woodstock, Open’er Festival czy Coke Live Music. W listopadzie 2016 ukazała się czwarta płyta zespołu –„Syntonia”, którą promowały single „Pola Ar” i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”. Jesienią ubiegłego roku koncertowali w kilku polskich miastach w towarzystwie sekcji dętej „Dmuchawce”, prezentując nowe aranżacje swoich utworów.

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

Niepokorni i niepowtarzalni. Oryginalni i niekonwencjonalni. Artyści z krwi i kości. Mieszają style, łączą gatunki, szukają własnej drogi. Muzycy, którzy nie oglądają się na innych, lecz sami tworzą trendy.
Dowiedz się więcej.

Scena Ż

Ziela

Ziela

- Poznaliśmy się we wrześniu 2017 w Świeciu. Dość przypadkiem trafiłem na ich próbę. Julita właśnie śpiewała „Fajki” i trochę mnie wgniotło… Kilkanaście miesięcy później zjedliśmy żurek i podpisaliśmy stosowne kwity. Dostałem od nich materiał na dwie EPki i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł się nimi podzielić. Szanowni Państwo oto Ziela - damsko-męski duet z Gdańska! – mówi Paweł Jóźwicki z wytwórni Jazzboy Records. Duet Ziela tworzą Julita Zielińska i Patryk Kienast. Za produkcję czterech utworów, które trafiły na „EP1” odpowiada Łukasz Olejarczyk i Patryk Kienast. Nagrania powstawały w domowych studyjkach Julki i Patryka w Gdańsku w okresie od grudnia 2017 roku do grudnia 2018 roku. Ostateczny szlif nadał im Łukasz Olejarczyk w Studiu U22 w Warszawie w lutym 2019 roku. Piosenką promującą EPkę są „Fajki”, do których teledysk przygotował Krzysztof Ostrowski, były lider Cool Kids of Death.

Sosnowski

Sosnowski

Sosnowski, one man band, songwriter i doświadczony gitarzysta, znany z charakterystycznego, zachrypniętego głosu. Jego utwory, jak „Where Do We Go”, „Głową w dół”, czy „Gniew”, nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie znanych dziennikarzy muzycznych. –„Moje piosenki to lek na wszystko z czym sobie w życiu nie radzę. Czasem chce się coś po prostu wykrzyczeć. Niezależnie od tego, czy to ból, czy radość”– mówi o swojej twórczości. Nagrodzony m.in. Offensywną „Szczotą” radiowej Trójki za pozamiatanie muzycznej sceny w 2018 roku, znalazł się też na tegorocznej składance „Zapraszamy do Trójki”, skomponowanej przez Piotra Metza z utworów najczęściej granych na antenie w minionym roku. Biorąc pod uwagę, że swoją debiutancką płytę wydał sam, nagrywając ją w całości na zapleczu pewnego warszawskiego sklepu dla gitarzystów (na sprzęcie, który mieścił się w jednej torbie podróżnej) można uznać, że nieźle namieszał. W tym sezonie jest obecny m.in. na takich wydarzeniach jak festiwal Enea Spring Break, ZEW się budzi Festiwal, Suwałki Blues Festival, Polish Blues Challange czy Blues Maraton. Na Męskim Graniu po raz pierwszy zagra w towarzystwie dużego zespołu, prezentując premierowo swój nowy singiel, zapowiadający drugi krążek artysty.

Clock Machine

Clock Machine

Clock Machine to grupa, która w przeciągu swojej niemal 10-letniej kariery eksplorowała bardzo różne estetyki i z każdym kolejnym albumem zaskakuje świeżością. Mają na koncie 3 krążki oraz EP-kę, ale ich muzyka będąca mieszanką rocka, funku i muzyki elektronicznej zyskuje niesamowitego impetu podczas koncertów. To właśnie podczas występów na żywo można doświadczyć niezwykłego przepływu energii pomiędzy muzykami a publiką. Przekonali się o tym m.in. uczestnicy ich koncertów na Seven Festiwal, Orange Warsaw Festiwal, na Dużej Scenie Przystanku Woodstock i innych dużych festiwalach. Skład tworzą Igor Walaszek, Konrad Nikiel, Jakub Wojtas, Piotr Wykurz i Marcin Pater. Ich najnowszy album „Prognozy” pokazuje nieco inne oblicze zespołu. Zawierająca 13 utworów produkcja miała premierę w marcu tego roku. Zebrała bardzo dobre recenzje i przyciągnęła rzesze fanów na koncerty. Clock Machine wraca z albumem, który zadaje pytania i dogłębnie analizuje różne oblicza relacji międzyludzkich. Z piosenkami o próbach odnalezienia wspólnego języka z drugim człowiekiem. O słodkich sukcesach i gorzkich porażkach”– pisze zespół o swoim najnowszym wydawnictwie.

Linia Nocna

Linia Nocna

Duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 roku singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. Dziś klip do utworu ma ponad pół miliona odsłon na YouTubie. 16 marca 2018 roku na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza i Buslava. Patronat nad płytą objęli radio Chili Zet, Co Jest Grane24, CGM, JazzSoul.pl oraz Glamour.pl. Album był nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku elektronika. W kwietniu ich piosenka „9 mostów” z udziałem Otsochodzi ukazała się na składance Flirtini „Heartbreaks&Promises vol.4” – najważniejszej kompilacji z muzyką młodych polskich twórców (dziś utwór ma milion odsłon). Z kolei w czerwcu zespół zaskoczył fanów kolejnym, niepublikowanym wcześniej utworem „Zielone Żoli”, który trafił na playlisty m.in. Radia Eska i Radia Zet. Podczas sezonu wiosenno-letniego 2018 roku Linia Nocna wystąpiła m.in. na Spring Break Festival, Co Jest Grane 24 Festival i Local Warming Festival. Zwieńczeniem sezonu festiwalowego był dla nich występ na głównej scenie Kraków Live Festival.Zobacz również

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu zbierania informacji, które pomagają nam usprawnić obsługę witryny, dostosować nasze reklamy do Twoich preferencji oraz ulepszyć nasze produkty i usługi.

Zgadzając się, akceptujesz zasady dot. prywatności i plików cookies obowiązujące w niniejszej witrynie internetowej. Ustawienia cookies (w tym ich blokadę) możesz zmieniać w ustawieniach Twojej przeglądarki w każdej chwili. Tu znajdziesz szczegółowe informacje o polityką prywatności i plików cookies.